Monastery Garden / Bistro & Rooms

/realizace 2019/

Návrh interiéru

Český Krumlov

Malý boutique hotel s bistrem se nachází v historickém centru Českého Krumlova, hned u vstupu do klášterních zahrad. Místní rostliny a byliny se staly tématem hotelu. Najdeme je na tapetách, obrazech. Tvoří i názvy všech deseti pokojů. Ty jsou umístěny v přízemí, dvou patrech a v podkroví. V přízemí se nachází také bistro s hodovní místností, ve sklepě pak ještě vinný sklep.

Dle přání majitelů jsme se snažili pojmout interiér zážitkově. Jak sami říkají: "Do Krumlova lidi nejezdí přespat, chtějí si město prožít." Místo se tedy pro nás stalo hlavní inspirací. Hotel se nachází v domě ze 16. století. Bohužel ale prošel v minulosti necitlivou rekonstrukcí. Nemohli jsme tedy příliš navazovat na historické vrstvy. Atmosféru tajemna, imaginace a určité ušmudlanosti jsme museli vybudovat znovu. Snažili jsme se hotel zařídit tak, aby na hosty působil zabydleně ale přesto čistě, povědomě až samozřejmě ale přesto neokoukaně a hravě. Je zde cítit nostalgie, nechybí ale moderní vybavení jako klimatizace, wifi, televize, smart cloudové řešení, atd. Ty jsou však očím hosta skryty. Najdeme zde řadu designových solitérů. Interiér by měl působit nadčasově. Nebýt zbytečně historizující, ani nebýt nepatřičně současný. 

"Město je malé, nikam se zda nespěchá. Hotel a bistro by měly být útočištěm pro každého, kdo si chce zdravě zalenošit v útulném prostředí a prožít si malebnost Krumlova co nejintenzivněji."